Nasz sklep internetowy wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korszystając ze sklepu https://www.expert.auto.pl/ wyrażasz zgodnę na wykorzystywanie plików cookies.

Rozumiem Polityka prywatności
Trwa ładowanie

Filtrujx

  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner

Olej Do Diesla, Silnika Diesel: Silnikowy, Oleje Silnikowe | EXPERT AUTO

Oleje do Diesla

Silniki wysokoprężne zrobiły wielką karierę. Od rozwiązania ograniczającego się do wielkich jednostek zasilających przede wszystkim samochody ciężarowe i cięższe maszyny, po bardzo rozpowszechnione i popularne, dzięki któremu ich znakomitą wówczas odpornością na trudy eksploatacji cieszyć się mogli także użytkownicy pojazdów osobowych. Dziś jednak nie jest to już takie proste. Również i jednostki samoczynne podlegają bowiem trendowi coraz większego wysilania, a także wyposażane są w urządzenia mające ograniczyć ich negatywny wpływ na środowisko. Wybierając odpowiedni olej do silnika diesel musimy o tym pamiętać, jeśli chcemy by służył nam jak najdłużej i jak najlepiej. Samo hasło „olej do diesla” to obecnie często za mało, aby dobrać ten właściwy. Obszerna oferta sklepu motoryzacyjnego EXPERT auto obejmuje oleje silnikowe do diesla w bardzo szerokim wyborze, dzięki czemu każdy nasz Klient bez trudu znajdzie ten, który najskuteczniej przyczyni się do bezawaryjnej i satysfakcjonującej eksploatacji pojazdu.

Wybierz najlepszy olej do diesla napędzającego Twój samochód i ciesz się jego nienaganną pracą

Jeśli poruszamy się dość już leciwym samochodem z niewysilonym silnikiem wysokoprężnym o klasycznym układzie wtryskowym, zadanie wyboru oleju nie będzie zanadto skomplikowane. Takich jednak jest już na naszych drogach coraz miej, choć niełatwo poddają się zużyciu. Dziś najpierw warto ustalić np. rodzaj wtrysku. Źle dobrany olej do silnika diesel może spowodować uszkodzenie pompowtryskiwaczy, jeśli zostały zastosowane. Innym istotnym elementem jest filtr cząstek stałych (DPF), który odpowiada za usuwanie ze spalin szeregu zanieczyszczeń. Smarowany przez źle dobrany olej silnikowy diesel będzie wytwarzał znaczne ilości popiołów będących rezultatem spalania się części dodatków uszlachetniających, które wraz z tym olejem przedostają się przez pierścienie. Rezultat będzie taki, że kłopotliwy i bez tego filtr, będzie zatykany.

Warto więc zawsze sprawdzać, jakie parametry oleju wskazuje w instrukcji obsługi producent samochodu. To pozwoli nam dobierać takie oleje silnikowe do diesla, jakich potrzebuje silnik zastosowany w danym egzemplarzu pojazdu. Wówczas będziemy mogli w pełni cieszyć się jego eksploatacją, w której nie będą przeszkadzały nieoczekiwane awarie jednostki napędowej, ani niedostateczne osiągi. W wypadku wątpliwości związanych np. z istotnym zużyciem będącym rezultatem dużego przebiegu, ewentualne zmiany parametrów, jakimi powinien charakteryzować się olej silnikowy należy uzgadniać z fachowcem. Sklep EXPERT auto dzięki obszernemu asortymentowi zawsze dostarczy taki produkt, jaki będzie potrzebny.

Newsletter
Dodaj swój adres e-mail do naszego newslettera
Kontakt

P.H.U. "EXPERT"
ul. Fabryczna 7
41-404 Mysłowice

tel.+48 32 225 23 17
tel. kom:+48 792 166 515

Odwiedź nas na

MiStral e-sklep PRO v. 2.35.10 © Mistral e-Sklep B2C, MS Systems - Mistral Systemy Internetowe 2023

Zawartość koszyka (0)

Do zapłaty:
0,00 PLN