Nasz sklep internetowy wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korszystając ze sklepu https://www.expert.auto.pl/ wyrażasz zgodnę na wykorzystywanie plików cookies.

Rozumiem Polityka prywatności
Trwa ładowanie

Filtrujx

  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner

Najpoważniejsze objawy uszkodzeń tarcz hamulcowych. Nie zwlekaj z wymianą!

Najpoważniejsze objawy uszkodzeń tarcz hamulcowych. Nie zwlekaj z wymianą!

Dopóki tęgie umysły naukowców nie opracują jakiegoś cudownego tworzywa (za rozsądne pieniądze), dopóty eksploatacja części mechanicznych będzie wiązać się z ich zużyciem. Postępująca degradacja w miarę narastającego przebiegu, zwana też popularnie “zmęczeniem materiału”, oznacza konieczność regularnego kontrolowania stanu technicznego oraz wymiany nie w pełni sprawnych podzespołów. Ten obowiązek dotyczy zwłaszcza elementów układu hamulcowego w samochodzie - w największym stopniu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Fachowcy z EXPERT auto doradzają, kiedy tarczom hamulcowym trzeba przyjrzeć się bliżej.

Skrzypienia i piski przyprawiające o gęsią skórkę, drgania podczas hamowania

Hamulce tarczowe pracują na stosunkowo prostych zasadach, choć wykorzystują olbrzymią energię. Krótkotrwałe rozgrzanie części do kilkuset stopni Celsjusza w trakcie rutynowego redukowania prędkości i zatrzymywania samochodu to jak najbardziej normalna sytuacja. Działanie ekstremalnych sił, jakim poddawane są tarcze hamulcowe, wymaga od podzespołów ogromnej wytrzymałości oraz niezawodności. Jednak w EXPERT auto doskonale zdajemy sobie sprawę, iż nawet najlepsze elementy z czasem ulegają nadmiernemu zużyciu i trzeba je wymienić, aby zachować sprawność całego układu. Po czym poznać, że nadszedł już ten moment? W przypadku tarcz hamulcowych za najpoważniejsze objawy należy uznać niestandardowe dźwięki (piski, szumy, skrzypienie), a także wibracje wyczuwalne na kierownicy i pedale hamulca. Takich symptomów w żadnym wypadku nie wolno lekceważyć – czekanie z zastąpieniem wyeksploatowanych części na przegląd u mechanika dla mało kogo kończy się bez poważnych konsekwencji. I wcale nie mamy na myśli mandatu wypisanego przez drobiazgowego policjanta z drogówki.

Zakładaj tylko sprawdzone podzespoły od renomowanych producentów

Sprawne hamulce decydują o bezpieczeństwie, a to mogą zapewnić jedynie materiały i produkty odpowiednio wysokiej jakości. W hurtowni EXPERT auto przykładamy dużą wagę do szczegółowej specyfikacji oferowanego w sklepie towaru. Do asortymentu dołączamy jedynie takie części, które spełniają nasze mocno wyśrubowane wymagania. Gwarantujemy, że dostępne u nas tarcze hamulcowe, podobnie jak pozostałe podzespoły samochodowe, przeszły wszelkie możliwe w branży motoryzacyjnej testy i procesy certyfikacyjne. W tak podstawowym elemencie, jakim z całą pewnością jest układ hamulcowy pojazdu, nie można sobie pozwolić na żadne ustępstwa. Co równie istotne, wysoka klasa produktu cale nie musi iść w parze z wygórowanymi cenami – wystarczy pobieżnie zerknąć do sklepu EXPERT auto, aby się o tym naocznie przekonać. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Newsletter
Dodaj swój adres e-mail do naszego newslettera
Kontakt

P.H.U. "EXPERT"
ul. Fabryczna 7
41-404 Mysłowice

tel.+48 32 225 23 17
tel. kom:+48 792 166 515

Odwiedź nas na

MiStral e-sklep PRO v. 2.32.55 © Mistral e-Sklep B2C, MS Systems - Mistral Systemy Internetowe 2022

Zawartość koszyka (0)

Do zapłaty:
0,00 PLN