Nasz sklep internetowy wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korszystając ze sklepu https://www.expert.auto.pl/ wyrażasz zgodnę na wykorzystywanie plików cookies.

Rozumiem Polityka prywatności
Trwa ładowanie

Filtrujx

  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner

Płyn do chłodnicy chroni silnik na więcej sposobów ...

Płyn do chłodnicy chroni silnik na więcej sposobów, niż się niedzielnym kierowcom wydaje


Czasami nazwa produktu nie do końca w pełni oddaje jego przeznaczenie i możliwości. Niewątpliwie dobrym przykładem ze świata motoryzacji będzie płyn chłodniczy, który spełnia w samochodzie cały szereg odpowiedzialnych funkcji. Obniżenie temperatury silnika to najważniejsze, lecz nie jedyne zadanie. Dlatego zastąpienie specjalistycznego płynu do chłodnic zwykłą wodą przynosi na dłuższą metę zdecydowanie więcej szkód niż pożytku. W poniższym artykule wyjaśnimy krok po kroku, jak dokładnie pracuje niepozorna ciecz – w EXPERT auto naprawdę znamy się na rzeczy
.

Ochrona przed przegrzaniem, ale również postępującą korozją i odkładaniem osadów

Układ chłodniczy w każdym samochodzie musi zapewnić optymalną temperaturę pracy silnika (oraz pozostałych podzespołów) i utrzymywać ją na stałym poziomie. Niezbędny do tego będzie płyn do chłodnicy o odpowiednio dobranych parametrach. Zaawansowane technologie produkcji pozwalają uzyskać dodatkowe, bardzo przydatne efekty, o jakich w przypadku zwykłej wody nawet nie ma co myśleć. W ofercie EXPERT auto mamy m.in. płyny o dodatkowo obniżonej temperaturze zamarzania – bardzo praktyczne w sezonie zimowym. Równie istotne są także właściwości antykorozyjne oraz zapobieganie wytrącaniu się rozmaitych osadów pod wpływem ekstremalnego gorąca. Jeśli produkt nie zapewnia należytej ochrony w tym zakresie, może dojść do fatalnych w skutkach uszkodzeń. Trzeba jeszcze wspomnieć, iż zbyt niski poziom płynu w układzie chłodniczym jest równie niebezpieczny, co używanie źle dobranej substancji.

Wybór płynu do chłodnicy sprawia Ci problemy? Zapytaj eksperta o poradę!

Bardzo ważna informacja: kolor cieczy wlewanej do zbiorniczka nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Jakiś niezrozumiały dla nas mit sprawił, że wielu kierowców uważa to za istotne – tymczasem liczy się specyfikacja, a nie barwnik. Przy uzupełnianiu najważniejsze jest to, aby płyn do chłodnic spełniał określone normy i miał takie same parametry. Komplet potrzebnych informacji znajduje się na opakowaniu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości można się poradzić sprzedawcy. Pracownicy EXPERT auto mają doskonałe rozeznanie w tym, jakie rozwiązania stosują poszczególni producenci samochodów oraz materiałów eksploatacyjnych. Każdemu Klientowi pomożemy dokonać optymalnego wyboru – zarówno pod względem charakterystyki płynu chłodniczego, jak też atrakcyjnej ceny towaru. Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Newsletter
Dodaj swój adres e-mail do naszego newslettera
Kontakt

P.H.U. "EXPERT"
ul. Fabryczna 7
41-404 Mysłowice

tel.+48 32 225 23 17
tel. kom:+48 792 166 515

Odwiedź nas na

MiStral e-sklep PRO v. 2.32.55 © Mistral e-Sklep B2C, MS Systems - Mistral Systemy Internetowe 2022

Zawartość koszyka (0)

Do zapłaty:
0,00 PLN