Nasz sklep internetowy wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korszystając ze sklepu https://www.expert.auto.pl/ wyrażasz zgodnę na wykorzystywanie plików cookies.

Rozumiem Polityka prywatności
Trwa ładowanie

Filtrujx

  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner

Płyn hamulcowy z czasem traci swoje właściwości. Trzeba go nie tylko uzupełniać, ale też wymieniać

Płyn hamulcowy z czasem traci swoje właściwości. Trzeba go nie tylko uzupełniać, ale też wymieniać

Dla wielu kierowców kontrola układu hamulcowego ogranicza się do mocniejszego wciśnięcia pedału od czasu do czasu i rzucenia okiem na zbiorniczek z płynem. Tymczasem mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że wraz z rosnącym przebiegiem i upływem czasu specjalistyczna substancja nieco zmienia swoją charakterystykę. To oznacza, że utrzymywanie poziomu cieczy pomiędzy „minimum” a „maksimum” wcale nie gwarantuje maksymalnej skuteczności hamowania. Postanowiliśmy pokrótce wyjaśnić wszystkim zmotoryzowanym, w jaki sposób płyn w hamulcach ulega zużyciu i dlaczego trzeba go systematycznie wymieniać w całości.

Płyn hamulcowy chłonie wilgoć jak gąbka. A woda odczuwalnie obniża wydajność układu

Prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem wpływającym na utratę jakości substancji w układzie hamulcowym jest jej higroskopijność. Wystarczy delikatnie niedokręcony korek albo minimalna nieszczelność i już do zbiorniczka przesącza się woda. Jak tłumaczą nasi specjaliści, zawartość H₂O powyżej 1% oznacza przekroczenie stanu krytycznego. Hamulce pracują w ekstremalnie wysokich temperaturach, a im więcej wody w płynie, tym łatwiej doprowadzić go do wrzenia. “Zagotowanie” cieczy oznacza wytworzenie gazowych pęcherzyków zmniejszających efektywność hamowania – na tłoczki oddziałuje znacznie mniejsza siła, niż powinno to mieć miejsce.

W EXPERT auto zalecamy naszym Klientom, aby wymieniali płyn hamulcowy zgodnie z instrukcjami producentów. Najczęściej spotykane zalecenia mówią o zmianie raz na 2 lata lub po przejechaniu 30-60 tysięcy kilometrów. Oczywiście nie należy trzymać się tych wartości bezrefleksyjnie – jakiekolwiek wyczuwalne obniżenie skuteczności hamowania musi spotkać się ze zdecydowaną reakcją kierowcy: dokładnym sprawdzeniem stanu technicznego części i płynu w układzie hamulcowym.

Nie wolno pozostawiać niczego przypadkowi, kiedy stawką jest bezpieczeństwo

Wymiana płynu hamulcowego wymaga konkretnych umiejętności i specjalistycznej wiedzy. Lepiej powierzyć to zadanie fachowcom niż podejmować jakiekolwiek próby na własną rękę. Podobnie wygląda sprawa z wyborem konkretnego produktu – najpewniejszym źródłem będzie renomowany sklep z kompetentną obsługą. W hurtowni motoryzacyjnej EXPERT auto Klienci zawsze mogą liczyć na cenną poradę i wartościowe informacje. Doskonale znamy nasz asortyment i specyfikację poszczególnych substancji, zatem do każdego auta dobierzemy stosowny płyn hamulcowy. Wystarczy jeden telefon, a zaproponujemy odpowiedni wyrób w atrakcyjnej cenie. Kierowców zapraszamy również do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Newsletter
Dodaj swój adres e-mail do naszego newslettera
Kontakt

P.H.U. "EXPERT"
ul. Fabryczna 7
41-404 Mysłowice

tel.+48 32 225 23 17
tel. kom:+48 792 166 515

Odwiedź nas na

MiStral e-sklep PRO v. 2.32.55 © Mistral e-Sklep B2C, MS Systems - Mistral Systemy Internetowe 2022

Zawartość koszyka (0)

Do zapłaty:
0,00 PLN