Nasz sklep internetowy wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korszystając ze sklepu https://www.expert.auto.pl/ wyrażasz zgodnę na wykorzystywanie plików cookies.

Rozumiem Polityka prywatności
Trwa ładowanie

Filtrujx

  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner

Im lepiej posmarujesz, tym dalej zajedziesz. Krótko na temat dbania o jednostkę napędową

W świecie motoryzacji tytułowe przysłowie należy odczytywać jak najbardziej dosłownie. Dobry olej silnikowy ma równie duży wpływ na żywotność i osiągi motoru, co styl jazdy czy sprawność układu chłodniczego. Jednostka napędowa stanowi serce całego samochodu, zatem wymaga ona szczególnej troski. Specjaliści z naszej hurtowni motoryzacyjnej podpowiedzą Państwu, jak należy się z nią obchodzić. Dzisiejszą lekcję poświęcimy właśnie lepkim smarowidłom, dzięki którym silniki wytrzymują ekstremalne obciążenia.

Olej olejowi nierówny. Do motoru nie można wlewać byle czego

Generalnie oleje silnikowe oferowane przez EXPERT auto możemy podzielić na 3 podstawowe kategorie: mineralne, półsyntetyki oraz syntetyczne. Te pierwsze zwykle są najtańsze, ale też nieco odstają jakością od swoich „pobratymców” – przede wszystkim mają węższy zakres temperatur optymalnej pracy, a do tego są dużo gęstsze. Oznacza to, że po odpaleniu jednostki napędowej mija dłuższa chwila, zanim olej dotrze do wszystkich zakamarków silnika. Syntetyki zapewniają więc zdecydowanie lepszą ochronę elementom narażonym na oddziaływanie mocnego tarcia. Naturalnie ostateczna decyzja zawsze należy do klienta, jednak z naszej strony usilnie odradzamy Państwu oszczędzanie na oleju silnikowym, a także pozostałych płynach eksploatacyjnych. Chodzi zarówno o specyfikację, jak też nieprzestrzeganie zaleceń producentów, np. zwlekanie z wymianą. W dłuższej perspektywie takie postępowanie zwyczajnie się nie opłaca, prędzej czy później dochodzi do różnego rodzaju usterek bądź poważnych uszkodzeń.

Co musisz wiedzieć przed zakupem i wlaniem nowego oleju silnikowego?

Jak łatwo się domyślić, dobór odpowiedniego smarowidła wymaga świadomości pewnych zasad oraz charakterystyki motoru. Najważniejsze parametry znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym samochodu: jego markę i model, rok produkcji, a także pojemność i moc silnika. Na podstawie tych informacji fachowcy z EXPERT auto wybiorą taki olej silnikowy, który w danym przypadku sprawdzi się najlepiej. Bardzo przydaje się też wiedza na temat tego, jakie smarowidło zastosowano wcześniej, czasami konieczna jest też rzetelna ocena stanu jednostki napędowej. Wielu mechaników wyznaje zasadę, że najlepiej trzymać się produktów jednego producenta i konkretnego typu oleju silnikowego przez cały okres eksploatacji pojazdu. Jeśli mają jeszcze Państwo jakiekolwiek wątpliwości – zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. W sklepie EXPERT auto zawsze służymy profesjonalnym doradztwem i rozbudowanym asortymentem produktów najwyższej jakości.

Newsletter
Dodaj swój adres e-mail do naszego newslettera
Kontakt

P.H.U. "EXPERT"
ul. Fabryczna 7
41-404 Mysłowice

tel.+48 32 225 23 17
tel. kom:+48 792 166 515

Odwiedź nas na

MiStral e-sklep PRO v. 2.32.55 © Mistral e-Sklep B2C, MS Systems - Mistral Systemy Internetowe 2022

Zawartość koszyka (0)

Do zapłaty:
0,00 PLN