Nasz sklep internetowy wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korszystając ze sklepu https://www.expert.auto.pl/ wyrażasz zgodnę na wykorzystywanie plików cookies.

Rozumiem Polityka prywatności
Trwa ładowanie

Filtrujx

  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner

Zobacz jak zatroszczyć się o klocki hamulcowe i pozostałe elemen

Zobacz jak zatroszczyć się o klocki hamulcowe i pozostałe elementy, aby cały układ pozostawał w pełni sprawny

Bezpieczeństwo swoje oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego zawsze należy stawiać na pierwszym miejscu. Dotyczy to zarówno wykonywania rozmaitych manewrów w trakcie jazdy, jak również dbania o stan techniczny pojazdu. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że klocki hamulcowe zaliczają się do najistotniejszych podzespołów w całym samochodzie: im lepiej działają, tym mniejsze ryzyko wystąpienia poważnych w skutkach zdarzeń. Fachowcy EXPERT auto mają dla Ciebie garść użytecznych porad, dzięki którym poczujesz się pewniej za kierownicą.

W miarę możliwości oszczędzaj hamulce. Bardzo łatwo je przegrzać, co skutkuje nieodwracalnymi uszkodzeniami

Części mechaniczne w miarę eksploatacji ulegają stopniowemu zużyciu. Tego procesu nie da się odwrócić bądź zatrzymać, ale jak najbardziej można go znacząco spowolnić. Wystarczy wyrobić w sobie kilka drobnych nawyków, dzięki którym nowe klocki hamulcowe spokojnie wytrzymają nawet kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Po pierwsze: kupować tylko podzespołu dobrej jakości, naturalnie prosto z hurtowni motoryzacyjnej EXPERT auto. Po drugie: używać hamulców z głową. Wielu kierowców zapomina o hamowaniu silnikiem – o ile w niektórych sytuacjach można to tłumaczyć troską o jednostkę napędową, tak już podczas długich, krętych zjazdów na górskich trasach trzeba się liczyć z przegrzewaniem tarcz i klocków. Zjeżdżając na luzie prosto i szybko zetrzesz okładzinę z klocków do zera, a należy jeszcze pamiętać o ryzyku poważnego odkształcenia tarcz. Częściom wystawionym na największe obciążenia trzeba dać sposobność do odprowadzenia ciepła.

Klocki hamulcowe po wymianie wymagają wstępnego uformowania. Pokazujemy, jak zrobić to prawidłowo

O tym, że zaciski zmienia się parami – za każdym razem na obu kołach jednej osi – zapewne wiedzą wszyscy zmotoryzowani. Podobnie jak o fakcie, że tarcze hamulcowe generalnie użytkuje się 2 razy dłużej niż klocki. Jednak nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z faktu, że po każdej wymianie tych podzespołów konieczne jest tzw. układanie hamulców. W dużym uproszeniu: polega to na wzajemnym dostosowaniu, „dotarciu” powierzchni tarczy do okładzin. Zakładając nowe klocki hamulcowe na używane tarcze powinno się przeprowadzić swego rodzaju jazdę próbną. Na prostym odcinku drogi rozpędzić samochód do ok. 50 km/h, a następnie stopniowo zredukować prędkość do poziomu 15 km/h. I zrobić tak kilkukrotnie, zwiększając prędkość maksymalną mniej więcej o 10 km/h co każde 3-4 próby. Dzięki temu części nabyte w sklepie internetowym EXPERT auto szybciej osiągną pożądaną efektywność, a także dłużej zachowają pełnię swoich możliwości.

Newsletter
Dodaj swój adres e-mail do naszego newslettera
Kontakt

P.H.U. "EXPERT"
ul. Fabryczna 7
41-404 Mysłowice

tel.+48 32 225 23 17
tel. kom:+48 792 166 515

Odwiedź nas na

MiStral e-sklep PRO v. 2.32.55 © Mistral e-Sklep B2C, MS Systems - Mistral Systemy Internetowe 2022

Zawartość koszyka (0)

Do zapłaty:
0,00 PLN