Nasz sklep internetowy wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korszystając ze sklepu https://www.expert.auto.pl/ wyrażasz zgodnę na wykorzystywanie plików cookies.

Rozumiem Polityka prywatności
Trwa ładowanie

Filtrujx

  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner

Zastanawiasz się czy na nowe tarcze hamulcowe założyć używane kl


Kierowcy często szukają coraz to wymyślniejszych sposobów na to, jak obniżyć koszty eksploatacji samochodu i zaoszczędzić konkretną sumkę pieniędzy. Niestety niektóre praktyki stwarzają poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. W tym kontekście koniecznie trzeba przywołać zakładanie starych, w pewnym stopniu już wytartych klocków na nowiutkie tarcze hamulcowe. Teoretycznie dałoby się taki zestaw podzespołów ułożyć, jednak w rzeczywistości będzie to całkowicie nierozsądne. Specjaliści z EXPERT auto dokładnie wyjaśnią, dlaczego tak się dzieje
.

Ryzyko niewspółmierne do ewentualnego zysku. Szlifowanie okładzin nigdy nie wyrówna ich idealnie

Zwolennicy „ekonomicznego” podejścia do doboru części podnoszą argument, że okładziny używanych klocków hamulcowych można dokładnie wyrównać. Rzekomo tyle wystarczy, aby zapewnić im maksymalną efektywność. Szkopuł tkwi w tym, że wyjęte z pudełka tarcze hamulcowe mają powierzchnię stykową pozbawioną jakichkolwiek rys, nalotów czy rowków. Dotyczy to zwłaszcza produktów oferowanych w sklepie motoryzacyjnym EXPERT auto. Z kolei na zeszlifowanych klockach zawsze pozostaną ślady eksploatacji. Efekt? W trakcie docierania hamulców dokładnie takie same niedoskonałości dosłownie znajdą odbicie na nowych tarczach. Żywotność podzespołów błyskawicznie się obniży, a istnieje również ryzyko radykalnego pogorszenia ich parametrów technicznych. Czasami przy gwałtownym hamowaniu te ułamki mogą zdecydować o tym, czy dojdzie do zderzenia, czy też uda się zatrzymać pojazd przed przeszkodą.

W sklepie motoryzacyjnym EXPERT auto kupisz nowe klocki i tarcze hamulcowe w korzystnej cenie

Warto jeszcze podkreślić, że wspomniane oszczędności finansowe mogą się okazać bardzo złudne. Stare klocki spowodują znacznie szybsze zużycie tarcz, co wymusi ich wcześniejszą wymianę i wizytę u mechanika, za którą trzeba będzie zapłacić. W przypadku założenia kompletu składającego się wyłącznie z nowych części jednorazowy koszt będzie wprawdzie wyższy, ale w dłuższej perspektywie pozwoli zredukować wydatki na późniejsze naprawy. Rozsądniej raz wydać na podzespoły do auta nieco więcej, niż stać się regularnym gościem w warsztacie. Trzeba przy tym zaznaczyć, że dostępne w naszym sklepie tarcze hamulcowe wyróżniają się i niezawodnością, i bardzo przystępną ceną. W tym miejscu ponownie zachęcamy do zapoznania się z pełnym asortymentem hurtowni EXPERT auto. Gdyby pojawiły się jakiekolwiek wątpliwości odnośnie dopasowania modelu tarcz do konkretnego samochodu – zalecamy kontakt z naszymi przedstawicielami, którzy pomogą dokonać najlepszego możliwego wyboru.

Newsletter
Dodaj swój adres e-mail do naszego newslettera
Kontakt

P.H.U. "EXPERT"
ul. Fabryczna 7
41-404 Mysłowice

tel.+48 32 225 23 17
tel. kom:+48 792 166 515

Odwiedź nas na

MiStral e-sklep PRO v. 2.34.56 © Mistral e-Sklep B2C, MS Systems - Mistral Systemy Internetowe 2023

Zawartość koszyka (0)

Do zapłaty:
0,00 PLN