Nasz sklep internetowy wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korszystając ze sklepu https://www.expert.auto.pl/ wyrażasz zgodnę na wykorzystywanie plików cookies.

Rozumiem Polityka prywatności
Trwa ładowanie

Filtrujx

  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner

Poznaj najważniejsze parametry jednostki zasilającej. Dzięki tem

Poznaj najważniejsze parametry jednostki zasilającej. Dzięki temu kupisz najodpowiedniejszy akumulator samochodowy

Bez odpowiedniej wiedzy na temat dostępnych produktów trudno dokonać w pełni świadomego zakupu, który idealnie zaspokoi konkretne potrzeby. W przypadku branży motoryzacyjnej bywa to jeszcze trudniejsze, ze względu na mnogość oferowanych przez producentów rozwiązań. Dlatego eksperci z naszej hurtowni spieszą z pomocą – dziś na łamach EXPERT auto zajmiemy się doborem akumulatorów samochodowych. Pokażemy, które parametry należy traktować priorytetowo i zwrócimy uwagę na niepozorne drobiazgi o znaczeniu trudnym do przecenienia.

W pierwszej kolejności zwróć uwagę na napięcie, pojemność oraz prąd rozruchu baterii samochodowej

Specyfikacja techniczna bez najmniejszych wątpliwości odgrywa główną rolę podczas wyboru jednostki zasilającej. Producenci zazwyczaj zamieszczają precyzyjne wytyczne odnośnie ogniw w instrukcji obsługi. Każdy pojazd ma określone zapotrzebowanie na energię elektryczną, którą akumulator samochodowy musi zapewnić wszystkim korzystającym z niej podzespołom. O ile w samochodach osobowych optymalne napięcie oscyluje zazwyczaj wokół 13-16 V, tak już masywniejsze ciężarówki niejednokrotnie wymagają co najmniej 24 V. Co się zaś tyczy pojemności, jednostki wyrażanej w amperogodzinach, to przypominamy że tutaj niezwykle istotne są również właściwości alternatorów. Przy niedopasowanych podzespołach ogniwa pozostaną w stanie permanentnego niedoładowania, co szybko poskutkuje zmniejszeniem ich sprawności. Kolejną kluczową wartością będzie prąd rozruchowy, określający wielkość ładunku dostarczanego do silnika przy odpalaniu.

Nie zapomnij o wymiarach i rozmieszeniu biegunów. W przeciwnym wypadku akumulator okaże się niekompatybilny

Skoro najważniejsze kwestie techniczne mamy już za sobą, pora przejść do szczegółów, którym niektórzy poświęcają zdecydowanie zbyt mało uwagi. Na przykład wielkość jednostki zasilającej czy położenie biegunów na akumulatorze samochodowym. W EXPERT auto znamy takie przypadki, kiedy kierowcy zakupili baterię o niepasujących wymiarach lub kable w ich samochodzie zwyczajnie nie dosięgały do odpowiednich miejsc. Owszem, zawsze można poprosić o wymianę – w naszym sklepie nie ma z tym żadnych problemów. Jednak lepiej oszczędzić sobie zachodu, a przede wszystkim bezcennego czasu, i sprawdzić przed złożeniem zamówienia. Na zakończenie jeszcze jedna, niezwykle istotna sprawa: data produkcji i zalania akumulatora elektrolitem. Jednostki starsze niż 6 miesięcy mogą charakteryzować się nieznacznie obniżoną wydajnością, choć przy właściwych warunkach przechowywania i regularnym ładowaniu będą sprawować się dokładnie tak same, jak nowe sztuki przed chwilą przywiezione z fabryki. Chyba nie musimy tłumaczyć, jak postępujemy w EXPERT auto?

Newsletter
Dodaj swój adres e-mail do naszego newslettera
Kontakt

P.H.U. "EXPERT"
ul. Fabryczna 7
41-404 Mysłowice

tel.+48 32 225 23 17
tel. kom:+48 792 166 515

Odwiedź nas na

MiStral e-sklep PRO v. 2.32.55 © Mistral e-Sklep B2C, MS Systems - Mistral Systemy Internetowe 2022

Zawartość koszyka (0)

Do zapłaty:
0,00 PLN