Nasz sklep internetowy wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korszystając ze sklepu https://www.expert.auto.pl/ wyrażasz zgodnę na wykorzystywanie plików cookies.

Rozumiem Polityka prywatności
Trwa ładowanie

Filtrujx

  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner

Sprzęgło samochodowe wymaga specjalnego traktowania. To jeden z

Sprzęgło samochodowe wymaga specjalnego traktowania. To jeden z najważniejszych podzespołów w Twoim pojeździe

Połączenie silnika z układem napędowym należy do najbardziej newralgicznych elementów w całym aucie osobowym. Płynne przeniesienie momentu obrotowego na wały i obie osie decyduje nie tylko o komforcie jazdy, ale też samej możliwości ruszenia z miejsca. Sprzęgło samochodowe poddawane jest ogromnym obciążeniom, które w trakcie eksploatacji pojazdu powodują jego zużycie. Szybkość degradacji części da się ograniczyć, przede wszystkim korygując niewłaściwe przyzwyczajenia podczas jazdy. Na blogu EXPERT auto doradzamy, jak prawidłowo obchodzić się ze sprzęgłem.

Im rzadziej będziesz go używać, tym dłużej Ci posłuży. Wystarczy pamiętać o tych prostych zasadach

Jednostki napędowe schowane pod maskami nowoczesnych samochodów dysponują nie tylko wielką mocą, ale też generują wielokrotnie większy moment obrotowy. W związku z tym tarcze sprzęgła poddawane są bardziej wymagającym obciążeniom, co zwyczajnie nie może wywierać pozytywnego wpływu na ich żywotność. Jeszcze bardziej pogarszają ją niektóre nawyki kierowców w trakcie jazdy. Podczas poruszania się po mieście biegi zmienia się wyjątkowo często, co prowadzi do szybkiego nagrzewania się podzespołów układu przeniesienia napędu. Podpowiadamy, jak można łatwo ulżyć intensywnie eksploatowanym częściom. Po pierwsze: nie wciskać sprzęgła bez potrzeby. Tymczasem wielu kierowców robi to zupełnie nieświadome, trzymając lewą stopę w nieprawidłowy sposób: pięta powinna cały czas dotykać podłogi. Specjaliści EXPERT auto zalecają również unikania jazdy na półsprzęgle (z wyjątkiem sytuacji, kiedy jest to absolutnie konieczne) oraz naciskanie pedału tuż przed zatrzymaniem się, bez dodatkowego przygotowania.

Pod żadnym pozorem nie czekaj z wymianą zużytego sprzęgła samochodowego. To igranie z ogniem

Producenci części samochodowych niejednokrotnie określają przewidywany okres bezproblemowej eksploatacji danego elementu. Dzięki temu zmotoryzowani są dobrze poinformowani i wiedzą, czego dokładnie należy się spodziewać. Jeśli chodzi o sprzęgło samochodowe w aucie osobowym, to bodaj najczęściej przewidywany przebieg wynosi ok. 300 000 kilometrów. Trzeba jednak pamiętać, że eksponuje się wartości optymalne, zakładające dość oszczędny styl jazdy w bezpiecznych warunkach. Prędzej czy później kierowca stanie przed koniecznością wymiany kluczowego elementu układu przeniesienia napędu. Dlatego po stwierdzeniu pierwszych objawów nadmiernego zużycia sprzęgła – m.in. ślizganie się tarcz, wzrastający opór pedału, zmniejszenie zakresu działania mechanizmu („bierze wysoko”) – trzeba od razu udać się do warsztatu. Być może wystarczy regulacja, być może mechanik zaleci wymianę: wtedy warto wrócić do sklepu EXPERT auto. Jazda z niesprawnym sprzęgłem może doprowadzić do poważnych uszkodzeń koła zamachowego i skrzyni biegów. Wtedy naprawa będzie znacznie bardziej kosztowna.

Newsletter
Dodaj swój adres e-mail do naszego newslettera
Kontakt

P.H.U. "EXPERT"
ul. Fabryczna 7
41-404 Mysłowice

tel.+48 32 225 23 17
tel. kom:+48 792 166 515

Odwiedź nas na

MiStral e-sklep PRO v. 2.32.55 © Mistral e-Sklep B2C, MS Systems - Mistral Systemy Internetowe 2022

Zawartość koszyka (0)

Do zapłaty:
0,00 PLN