Trwa ładowanie

Filterx

  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner

Sprzęgła samochodowe

Cart contents (0)

sort:
rows count:
rows count:

Products found (displaying 1 - 6 of 48)

Sprzęgło w typowym samochodzie nie ma lekkiego życia. A cóż dopiero dzisiaj, gdy rosną uzyskiwane przez producentów silników moce i momenty obrotowe? Tego, że zbliża się już kres jego żywotności, często nie jesteśmy świadomi. Samoregulatory sprawiają bowiem, że mimo postępującego zużycia, sprzęgło samochodowe jeszcze przez jakiś czas będzie działało w zbliżony sposób. W dodatku do pewnych zmian, zwłaszcza, jeśli następują bardzo powoli, da się po prostu przywyknąć. Nierzadko więc nawet nie myślimy o tym, że z każdym tygodniem odsuwamy nogę coraz dalej, by nasze sprzęgło w końcu „złapało”.

Przychodzi jednak taki moment, że faktu wyeksploatowania jakiemu uległo, po prostu nie da się już ukryć. Choć cena sprzęgła oraz jego wymiany nie należy zwykle do najniższych, nie warto wówczas tego odwlekać, jeśli chcemy zachować zdolność do poruszania się naszym samochodem, a także uniknąć poważniejszej awarii. Tym bardziej, że sklep EXPERT auto przygotował znakomitą ofertę atrakcyjną zarówno pod względem cenowym, jak i obszerności. Zapraszamy.

EXPERT auto błyskawicznie dostarczy Ci wysokiej jakości sprzęgło samochodowe w korzystnej cenie

O tym, że sprzęgło samochodowe zasługuje już na to, by zastąpić je nowym, może świadczyć szereg symptomów. Będzie nim bardzo późne „branie”, czyli ruszanie z miejsca dopiero przy niemal całkowitym zwolnieniu pedału, a także niemożność raptownego ruszenia, np. pod górę. Jego tarcza najprawdopodobniej ślizga się także wówczas, gdy mimo włączonego biegu i dociśnięcia pedału gazu nie udaje nam się podnieść prędkości. Powód do niepokoju mamy także wówczas, gdy pedał sprzęgła twardnieje i wymaga przyłożenia większej siły. O zużyciu okładzin tarczy może świadczyć wyczuwalny coraz częściej (z początku tylko przy np. pokonywaniu wzniesień) we wnętrzu samochodu nieprzyjemny zapach. Należy przyjrzeć się bliżej sprzęgłu także wówczas, gdy dobiega z niego hałas (może to świadczyć o awarii łożyska), albo gdy ruszaniu z miejsca towarzyszy szarpanie.

EXPERT auto to oferujący najlepsze sprzęgła sklep, który zadbał o to, by w jego ofercie mogli znaleźć potrzebne im części użytkownicy jak największej liczby modeli samochodów. Sprzęgło samochodowe nie stanowi tu wyjątku, w dodatku cena każdego wyrobu jest nader atrakcyjna. Tym bardziej więc nie warto zwlekać z jego wymianą, jeśli zaczyna ono odmawiać posłuszeństwa – może się to skończyć uszkodzeniem lub zniszczeniem skrzyni biegów, a to będzie awaria dużo bardziej kosztowna. Należy wymieniać cały komplet, a więc tarczę, docisk i łożysko – tym bardziej, że usługa ta, ze względu na konieczność rozkręcania zespołu napędowego, jest zwykle kosztowna. Lepiej, gdy nie trzeba jej powtarzać.

Sign in for news:
Add your e-mail to our newsletter
Contact:

P.H.U. "EXPERT"
ul. Fabryczna 7
41-404 Mysłowice
POLAND

phone. +48 32/ 225 23 17; 318 31 86
fax. +48 32/ 318 31 87

Visit us:

MiStral e-sklep PRO v. 2.35.95 © MS Systems 2024

Cart contents (0)