Trwa ładowanie

Filterx

  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner

Oleje przekładniowe

Cart contents (0)

sort:
rows count:
rows count:

Products found (displaying 1 - 6 of 64)

Gdy słyszymy o wymianie oleju w samochodzie, zazwyczaj mamy na myśli ten silnikowy. Tymczasem każdy środek smarny, jaki wspiera pracę mechanizmów naszego pojazdu, może z czasem ulec zużyciu. To, by koniecznie pamiętać o tym, że oleje przekładniowe także wymagają niekiedy wymiany, ważne jest zwłaszcza z uwagi na to, że fakt, iż zdążył już zbyt mocno zmienić swoje parametry nie w każdym przypadku może dać o sobie znać odpowiednio wcześnie. Jeśli zmianom przełożeń towarzyszą zgrzyty bądź inne niepokojące efekty, może to oznaczać, że nie tylko olej skrzyni biegów jest zużyty, ale i sama skrzynia wymaga już naprawy. Ta zaś często okazuje się nader kosztowna. Cena oleju do skrzyni biegów nie jest tymczasem zbyt wygórowana, o czym można przekonać się przeglądają obszerny asortyment sklepu EXPERT auto. Tym bardziej więc warto regularnie go wymieniać i cieszyć się długą i bezawaryjną eksploatacją skrzyni biegów, a co za tym idzie brakiem konieczności dokonywania pochłaniających znaczne środki i remontów i komfortem podróżowania.

Sklep motoryzacyjny EXPERT auto dostarcza znakomitej jakości oleje przekładniowe

Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jakim obciążeniom musi sprostać podczas pracy nawet skrzynia biegów zwykłego samochodu osobowego. Zwłaszcza dzisiaj, gdy rosną uzyskiwane przez producentów silników moce i momenty obrotowe, a jednocześnie wymiary i masy zespołów napędowych muszą pozostać umiarkowane. Olej skrzyni biegów pełni więc bardzo ważną rolę, zapewniając ochronę przed korodowaniem elementów, utrzymując je w czystości, a przede wszystkim redukując tarcie, chłodząc oraz tłumiąc drgania i uderzenia. Coraz trudniejsze warunki pracy sprawiają, że skuteczność, z jaką realizuje wszystkie te funkcje musi po pewnym czasie, zależnie od stylu jazdy i przeznaczenia pojazdu, znacznie spaść.

Szczególnej troski w tym zakresie wymagają przekładnie automatyczne. Niezbędna jest tutaj pomoc fachowego serwisu, gdyż skuteczna wymiana (pierwsza nie później niż po 100 tys. km, kolejne częściej), tak aby nie pozostawić w skrzyni dużej ilości starego oleju, może nastręczać pewne trudności. Należy także zwrócić uwagę na właściwy dobór rodzaju, który zastosujemy. Spóźnienie z wymianą oleju niesie ze sobą nieco mniejsze zagrożenie dla skrzyń manualnych, ponadto czynność ta jest w ich przypadku prostsza. Za każdym razem warto wyczyścić zbierające opiłki metalu magnesy, o stanie podzespołu powie nam też sporo zużyty olej przekładniowy. Zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem olejów przekładowych przygotowanym przez sklep EXPERT auto. Każdy z nich to znakomity wyrób, a jego cena jest korzystna.

Sign in for news:
Add your e-mail to our newsletter
Contact:

P.H.U. "EXPERT"
ul. Fabryczna 7
41-404 Mysłowice
POLAND

phone. +48 32/ 225 23 17; 318 31 86
fax. +48 32/ 318 31 87

Visit us:

MiStral e-sklep PRO v. 2.35.95 © MS Systems 2024

Cart contents (0)